Är du personen som alltid saknar inspiration till årets julklappar? Eller vill du kanske vara räddaren i nöden när din kunder kommer in med julstress? Här kommer några glimrande julklappstips med några storsäljare från Schwarzkopf Professional för att ge både dig och dina kunder en glimrande jul.
BC
COLOR FREEZE, REPAIR RESCUE, MOISTURE KICK
Schampo, balsam och inpackning i necessär
Artikel inte betygsatt ann - Klicka på det antal stjärnor du tycker att artikeln borde ha
Tipsa en vän Kommentar / Betyg
Tips för långt hårHej, jag har länge velat ha långt hår har du några bra tips till det ? jag plattar och fönar inte håret för att undvika slitage men det känns som det aldrig blir längre än till axlarna Mvh Sarah
Läs mer Sminktips för runt ansikteJag har ett såkallat triangulärt (och runt) ansikte, med smalare panna och bredare käke men med runda kinder och stor rund näsa :) Hur tycker du jag ska sminka mig för att "tona" ner det runda, och min stora näsa.
Tack på förhand.
Läs mer Problem med silverschampoHej. Jag är ljusblond från början. Sedan har jag haft lite olika hårfärger i håret. Nu vill jag bli blond igen, varit hos hårfrisör och hon har hjälpt mig gått ifrån mörkbrun hårfärg till ljusblond. Det tar tid. Hårfrisören har gjort mest slingor i håret på mig, för att få det ljusare. Någon gång avfärgade hon mitt hår. Nu använder jag silver schampo för att få bort dom gula/guldiga tonerna. Jag använder hårinpackning med. Mitt hår är blont, det har blivit ljusare :) Lite slitigt är det dock. Jag har en fråga angående om silverschampot: om det har blivit lite grå / lila nyans i håret, vad kan man göra då? finns det något man kan göra? Man kan inte använda silver schampot mera nu då? Tack på förhand! :) mvh Martina
Läs mer Hei, dette er kanskje et merkelig spørsmål, men bør man vakse håret etter hver treningsøkt? Jeg trener opptil flere ganger i uken og hodebunnen jo blir såklart også svett! Vegrer meg litt for å vaske håret hver gang...Holder det å skylle det med vann, og evt. bruke noe produkt i håret(spraybalsam eller noe annet?) Har du noen råd, tips i forhold til dette?
Läs mer