Här kan du klicka på en bokstav och hitta salonger, som börjar med vald bokstav, eller så kan du ange ett postnummer och hitta salonger det finns i detta postnummer.
Hej Jessica!Jag tonade mitt hår i september brunt'! Min maturliga är ljust!Men jag vill ha tillbaka min naturliga färg! Men toningen far aldrig bort, har du nåt tips på hur man kan få bort toningen? Färgen har ju farit bort lite lite så det är som orange/brunt'Snälla hjälp mej!jag har ingen bild just nu, men om de behövs skickar jag en!Mvh Sofia Läs mer
Hejhej!
Jag ska klippa mig nästa fredag och är väldigt pepp på en såkallad "pottfrisyr". Är dock inte säker på att det passar min ansiktsform. Har ganska litet ansikte och det är lite åt det runda hållet. Har inte så jätte tydliga ansiktslinjer men är annars väldigt smal till resten av kroppen. Så jag undrar väl helt enkelt, skulle jag passa i en sådan frisyr?
Tacksam för svar! Läs mer
Hej mats, Jag hoppas verkligen du kan svara och hjälpa mig, Har ett problem som är jätte stort för mig, det är en sak ja känt av i många år och som ja mår dåligt över för varje dag som går,Det är att jag inte har skägg, Är 24 år har inget skägg alls, vill så gärna ha det, pappa har knappt skägg alls, lite över hakan o så, men skulle vilja ha över kinderna o sånt, M.M finns de nån medecin eller operation man kan utföra? allt skulle kännas så mycket lättare skulle bli så glad, det är verkligen min stora passion då ja tror ja skulle bli jätte snygg i skägg och dessutom se äldre ut. Hoppas du kan hjälpa mig, Tack så hemskt mycket för denna tid du tog dig, Är beredd betala och göra allt som krävs bara ja får skägg. MVH Damir. Läs mer
Hejsan, det är så den 19 september så permanentade jag mitt hår på en frisörsalong och då var det en lärling som gjorde det. Redan då när jag kom hem upptäckte jag att på flera sidor var det rakt. 2 dagar efter så gick jag dit, nämnde att det var rakt och då kollade de lite på håret men sa inget mer. Lärlingen sköljde ut mitt hår och klippte också håret lite vilket hon inte gjorde innan det permanentades, vilket jag tyckte var lite lustigt men sa inget då jag själv inte är någon frisörexpert och alla gör ju olika. Då kom även chefen och hjälpte lärling med att krama in hårmousse och fönade upp håret. Det blev självklart en skillnad. Nu såhär 2-3 veckor efter så är det inte alls lika lockigt utan det ser mer ut som att jag har flätat håret själv och det är nu lite vågigt. Självklart är jag missnöjd, menar, jag håller minsann på själv att framhäva mina så kallade lockar med hårmousse men det släpper efter ett tag.
Ringde dem idag, chefen gav mig blandade signaler ungefär som det var tråkigt och ja men du betalade ju inte fullpris och att det var en lärling som gjorde det.
Ska in det nu på fredag för att dom ska kolla på det, hon erbjöd då att de kunde göra om det men är jag tvungen att göra det om jag inte vill?
För jag har hört flera som har gjort om det som förstört håret så att de varit tvungna att klippa håret kort (något jag inte är bered på att göra) och med tanke på att min medicin jag äter också kan komma att slita på håret. Jag vill ju inte förstöra mitt hår.
Kan även nämna att jag har haft permanentat hår förut och då var jag hårmodell och det höll minsann.
Hej,
Jag vill mycket gärna bleka mitt hår eftersom jag köpt extensions och vill ha mitt eget hår i samma färg som dem.
Problemet är bara att jag inte har råd med en frisör just nu, men brinner för att få det ljusare.
Jag har håret nu så ljust att det i hårtopparna har blivit LITE orangeaktigt eftersom jag varit brunhårig och blekt det.
Men jag kan ju inte vara säker på att det blir den färgen man vill ha, har du någrta råd?
Läs mer
Urval av extension salonger
HÅROSÅNT
Mer än en klippning!
Vi säljer inte klippningar - vi erbjuder frisörlösningar.... Läs mer